SiTiming from SPORTident
SiTiming from SPORTident
Results for Turkey 1 - Rusland Beeches - 26-Dec-2018
Course Results
Yellow
Splits
Results
1.6km 105m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
James Kelly
WAROC
M14
16:24
2nd
Graham Watson
WCOC
M55
21:31
+5:07
3rd
Joss Evans
W12
21:32
+5:08
4th
Maesie Evans
W14
22:49
+6:25
5th
Daisy Rennie
WCOC
W12
24:49
+8:25
6th
Lucie Kelly
WAROC
W40
26:44
+10:20
7th
Jim Evans
M50
31:30
+15:06
8th
Joseph Guy
SYO
M10
32:37
+16:13
9th
Scarlett Evans
36:20
+19:56
10th
Freddie Guy
SYO
M10
37:06
+20:42
11th
Lucy Johnson
W10
38:21
+21:57
12th
James Heppenstall
LOC
M10
39:49
+23:25
13th
Ellan Douglas
W10
40:29
+24:05
14th
Kaitlin Douglas
W10
40:36
+24:12
15th
Quinn Thompson
LOC
M10
40:46
+24:22
16th
Ali Alger
LOC
W50
44:35
+28:11
17th
Matilda Alger
LOC
W12
46:27
+30:03
18th
George Rennie
WCOC
M10
48:12
+31:48
19th
Helen Smith-Ward
W55
58:34
+42:10
20th
Maisiee Todhunter
SROC
W10
68:53
+52:29
21st
Val Purks
W60
69:02
+52:38
22nd
Harriet Rooke
SROC
W10
77:52
+61:28
Ben Todhunter
SROC
M10
m8-12
Roger Browne
M60
m11
Long
Splits
Results
3.2km 240m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Zac Hudd
WCOC
M18
36:26
2nd
Joe Hudd
WCOC
M16
36:35
+0:09
3rd
William Rigg
EUOC
M21
37:23
+0:57
4th
Mark Purkis
AROS
M21
39:11
+2:45
5th
Alastair Thomas
WCOC
M18
40:38
+4:12
6th
Daniel Spencer
WCOC
M18
41:11
+4:45
7th
Richard Purkis
ESOC
M21
43:51
+7:25
8th
Helen Ockenden
CUOC
W21
43:56
+7:30
9th
John Ockenden
DRONGO
M21
45:02
+8:36
10th
Matthew Rooke
LOC
M21
45:07
+8:41
11th
Heather Heppenstall
LOC
W35
45:25
+8:59
12th
Duncan Birtwistle
OD
M21
48:13
+11:47
13th
Charlie Rennie
WCOC
M16
48:31
+12:05
14th
Nick Howlett
LOC
M50
49:33
+13:07
15th
Jamie Rennie
WCOC
M45
51:18
+14:52
16th
Ellie Simmonds
LOC
W16
51:58
+15:32
17th
Robert Daly
GRAMP
M60
53:03
+16:37
18th
Caitlin Irving
WCOC
W16
53:18
+16:52
19th
Chris Heppenstall
LOC
M35
54:03
+17:37
20th
Gavin Smith
SROC
M60
55:51
+19:25
21st
Francis Smith-Ward
LOC
M18
55:59
+19:33
22nd
Alan irving
WCOC
M50
56:14
+19:48
23rd
Dave Murgatroyd
AIRE
M21
56:32
+20:06
24th
Tom Matthew
SROC
M45
57:40
+21:14
25th
Matthew Pickering
UBOC
M21
58:11
+21:45
26th
Rosie Spencer
WCOC
W16
58:34
+22:08
27th
Robert Smith
DVO
M55
58:39
+22:13
28th
Sam Gibbs
M40
59:21
+22:55
29th
Iain Smith-Ward
LOC
M50
59:38
+23:12
30th
Ellie Todhunter
SROC
W10
61:52
+25:26
31st
Lucie Todhunter
SROC
W35
62:16
+25:50
32nd
Colin Valentine
WCOC
M55
62:23
+25:57
33rd
Andrew Nash
SOC
M40
63:25
+26:59
34th
Charlotte Somerscocks
LOC
W55
65:36
+29:10
35th
Julian Lailey
SROC
M70
67:27
+31:01
36th
Mark Wood
ESOC
M50
69:16
+32:50
37th
Derek Fryer
LOC
M60
71:02
+34:36
38th
Richard Tiley
LOC
M60
72:49
+36:23
39th
Rachel Kirkland
INT
W45
73:27
+37:01
40th
Darren Baker
DEE
M50
75:06
+38:40
41st
Alex Finch
SROC
M55
77:00
+40:34
42nd
Ben Lonsdale
RAFO
M35
77:05
+40:39
43rd
Simon Filmore
LOC
M60
77:36
+41:10
44th
Chris Roberts
SROC
M60
78:09
+41:43
45th
Joanne Taylor
SROC
W55
81:13
+44:47
46th
Robin Thomas
BL
M65
84:28
+48:02
47th
Andy Robinson
SLOW
M60
84:56
+48:30
48th
John Nash
LOC
M65
85:02
+48:36
49th
Tom Gilmour
M21
85:04
+48:38
50th
Joanne Larty
W45
85:12
+48:46
51st
Wendy Dodds
WAROC
W65
85:16
+48:50
52nd
David Roach
SLOW
M60
86:02
+49:36
53rd
David Lloyd
EBOR
M65
86:33
+50:07
54th
Richard Wilson
LOC
M65
89:48
+53:22
55th
Helena Burrows
LOC
W65
98:27
+62:01
56th
Charles Anderton
M16
98:33
+62:07
57th
Jerry Purkis
LOC
M60
98:59
+62:33
58th
Oliver Burrows
LOC
M65
102:33
+66:07
59th
Peter Scott
LOC
M14
106:04
+69:38
60th
David jackson
M55
112:39
+76:13
61st
Janet Nash
LOC
W65
120:30
+84:04
Selwyn Wright
LOC
M60
m1-16
Peter Moseley
MDOC
M40
m7-12
Martin Smith
LOC
M55
m6-17
Rebecca Rooke
SROC
W21
m4
Nick Andertonn
M50
m12-16
George Anderton
M14
m10-16
Joseph Murphy
SROC
M50
rtd
Mark Simmonds
LOC
M55
w13 rtd
John Taylor
SROC
M65
rtd
Short
Splits
Results
2.4km 170m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Roger Thomas
WCOC
M55
44:10
2nd
Gill Browne
LOC
W60
54:53
+10:43
3rd
Kenneth Daly
INT
M55
55:24
+11:14
4th
Peter Hudd
WCOC
M55
56:16
+12:06
5th
Richard Towler
LOC
M65
56:37
+12:27
6th
Tom Barkas
LOC
M70
57:00
+12:50
7th
Anne Maguire
AIRE
W35
59:19
+15:09
8th
Maggie Roach
SLOW
W60
60:36
+16:26
9th
Christine Robinson
SLOW
W60
63:37
+19:27
10th
Elaine Sutton
DEE
W50
64:35
+20:25
11th
Alex Matthew
SROC
M14
64:40
+20:30
12th
Amelia Thompson
LOC
W12
68:49
+24:39
13th
Vanessa Brierley
WCOC
W50
70:59
+26:49
14th
Anne Wilson
LOC
W65
72:43
+28:33
15th
Fred Miller
NATO
M65
72:54
+28:44
16th
Jo Matthew
SROC
W40
74:20
+30:10
17th
Helen Rennie
WCOC
W45
75:06
+30:56
18th
Malcolm McIvor
DEE
M75
80:11
+36:01
19th
Elizabeth Elliott
WCOC
W65
81:15
+37:05
20th
Philip Gager
SROC
M70
85:01
+40:51
21st
Cate Matthew
SROC
W12
85:39
+41:29
22nd
Susan Guy
SYO
W40
96:50
+52:40
23rd
Judith Filmore
LOC
W60
112:00
+67:50
24th
Fiona Crowther
W45
120:59
+76:49
Frances Moseley
MDOC
W35
m4-10
Luke Simmonds
LOC
M14
m4
Eddy Kelly
WAROC
M12
m13
John Purkis
SYO
M60
m8-9
Patrick Rigg
M21
m1-13
Back to Top