SiTiming from SPORTident
SiTiming from SPORTident
Results for Club Champs - Esthwaite Intake - 14-Jan-2018 - Provisional
Course Results
CC Blue
Splits
Results
3.86km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Matthew Elkington
M21
32:02
2nd
Harry Scott
LOC
M18
34:23
+2:21
3rd
Matthew Rooke
LOC
M21
38:55
+6:53
4th
Chris Heppenstall
LOC
M35
40:09
+8:07
5th
Nick Howlett
LOC
M50
41:07
+9:05
6th
Adam Conway
M16
44:13
+12:11
7th
Sam Yates
LOC
M18
44:15
+12:13
8th
Alex O’Donovan
LOC
M18
44:39
+12:37
9th
Duncan Harris
M50
45:50
+13:48
10th
Iain Smith-Ward
LOC
M50
46:02
+14:00
11th
Anna Harris
W16
47:24
+15:22
12th
Francis Smith-Ward
LOC
M18
47:57
+15:55
13th
Harry O’Donovan
LOC
M16
48:43
+16:41
14th
Daniel Lister
LOC
M16
50:45
+18:43
15th
Anna Lister
LOC
W18
55:27
+23:25
16th
Mark Simmonds
LOC
M55
55:31
+23:29
17th
Mike Hooper
LOC
M45
57:31
+25:29
18th
Lindsey Bayles
LOC
W55
60:58
+28:56
19th
Graham Farley
LOC
M55
61:56
+29:54
20th
Graham Capper
LOC
M60
64:03
+32:01
21st
Derek Fryer
LOC
M60
64:30
+32:28
22nd
Phil Conway
M55
65:30
+33:28
23rd
Selwyn Wright
LOC
M60
86:17
+54:15
CC Green
Splits
Results
3.01km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Ellie Simmonds
LOC
W16
34:37
2nd
Merryn Stangroom
LOC
W16
39:17
+4:40
3rd
Lucy Gibson
LOC
W16
42:17
+7:40
4th
Jo Cleary
LOC
W50
43:05
+8:28
5th
Simon Filmore
LOC
M60
43:36
+8:59
6th
Fiona Newby
LOC
W18
44:20
+9:43
7th
Louise Dunn
LOC
W55
45:26
+10:49
8th
Judy Burge
LOC
W60
46:33
+11:56
9th
Roger Smith
LOC
M70
46:57
+12:20
10th
Richard Tiley
LOC
M55
48:03
+13:26
11th
Tim Field
LOC
M50
48:20
+13:43
12th
Simon Cane
LOC
M70
48:58
+14:21
13th
Carol McNeill
LOC
W70
50:10
+15:33
14th
Charlotte Somers-Cocks
LOC
W55
53:20
+18:43
15th
Lois Jefferson
LOC
W21
55:36
+20:59
16th
Norman French
LOC
M70
58:44
+24:07
17th
Rachel Powell
LOC
M50
59:10
+24:33
18th
Rick Browne
LOC
M60
60:27
+25:50
19th
Dave Neild
LOC
M70
63:31
+28:54
20th
Richard Bartlett
LOC
M60
66:22
+31:45
21st
Martin Powell
LOC
M65
67:10
+32:33
22nd
Steve Burge
LOC
M75
69:53
+35:16
23rd
Gill Browne
LOC
W60
70:20
+35:43
24th
Bob Gibbs
LOC
M70
70:34
+35:57
25th
Hazel Gibbs
LOC
W70
70:58
+36:21
26th
Tom Barkas
LOC
M70
72:51
+38:14
27th
Alison Hooper
LOC
W45
78:50
+44:13
28th
Helen Neild
LOC
W70
79:16
+44:39
29th
Chris Wilson
LOC
M14
79:42
+45:05
30th
Karen Farley
LOC
W55
81:46
+47:09
31st
Pauline Richardson
LOC
W60
82:27
+47:50
32nd
Dave Walton
LOC
M65
85:00
+50:23
33rd
Ruth Harris
W45
86:34
+51:57
34th
Rebecca Holland
LOC
W40
94:31
+59:54
35th
Isobel Williamson
LOC
W55
98:43
+64:06
36th
Mike Atherton
LOC
M75
99:02
+64:25
37th
Judy Filmore
LOC
W60
105:50
+71:13
m3-9 m11-13
John Nash
LOC
M65
36:51
w2 m4-10
Jackie Chapman
LOC
W60
40:42
m1-13
Stan Johnston
LOC
M80
42:26
m10-14
Sophie Evans
LOC
W16
51:50
m4-10
Hal Rastelli
LOC
M16
57:43
w13
Andrew Smith
LOC
M70
63:09
m4-5 m7-14
Julia Sier
LOC
W45
86:24
rtd
Jess Ensoll
LOC
W16
CC Orange
Splits
Results
1.71km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Emily Turner
LOC
W14
25:18
2nd
Luke Simmonds
LOC
M14
34:32
+9:14
3rd
Rebecca O’Donovan
LOC
W14
34:44
+9:26
4th
Janet Nash
LOC
W65
35:05
+9:47
5th
Laura Brown
LOC
W12
36:48
+11:30
6th
Jess Evens
LOC
W14
40:39
+15:21
7th
Amelia Thompson
LOC
W12
55:56
+30:38
rtd
Verena Johnston
LOC
W80
CC Yellow
Splits
Results
1.51km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Harriet Rooke
LOC
W10
45:27
Back to Top